Turnaj Václava Ježka: Češi prvenství neobhájili, končí druzí

repre_18_turnaj_vaclava_jezka

Po roce se český výběr do osmnácti let opět probojoval do finále renomovaného turnaje, loňské vítězství však neobhájil. Pohár za první místo si za oceán odvezl výběr USA, který ve finále zvítězil 4:2.

Američané prošli turnajem jako jediní bez zaváhání. Vyhráli třikrát ve skupině a dokázali si poradit, I když ve finále brzy prohrávali. Už v šesté minutě skóroval Lauricella a Češi s přehledem drželi vedení. Až sedm minut přd přestávkou vyrovnal krásnou střelou z dálky Pomykal. Po přestávce nařídil rozhodčí Pechanec pokutový kop. Taitaguemu brakář střelu vrazil, ale exekutor pohotově poslal míč do sítě a zajistil si tím i korunu krále střelců, ke které potřeboval čtyři branky.

Po velkém závaru před brankou USA vystřelil Lauricella, míč putoval od břevna na zem a asistent správně viděl, že balón přešel za brankovou čáru nejlepšího brankáře turnaje Brady Scotta.

Na penalty však nedošlo, v 79. minutě totiž Perry, který o dvě minuty dříve vystřídal, poslal míč po zemi k tyči a finále rozhodl. Perry pak ještě v nastavení pečetil výhru a zisk poháru.

(zdroj: fotbal.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.