Nejmladší reprezentace se předvedla v Písku

Nejmladší reprezentaci si pozvali trenéři Černý a Janoušek na krátké soustředění do Písku, kde kromě tréninku zvládli jejich svěřenci i dva přípravné zápasy.

V nich se utkali s o rok staršími soupeři z Plzně a Příbrami. A trenér Václav Černý byl s jejich vystoupením spokojený.

„Byly to velmi sympatické výkony nejmladšího českého výběru v obou zápasech. V prvním utkání proti fotbalově výbornému soupeři se hrál pohledný fotbal s množstvím šancí i několika zajímavými individuálními výkony. Remíza je spravedlivá. Druhý zápas vypadá podle skóre jasně, ale bylo to tvrdé, rychlé a bojovné utkání. Příbram hraje jednoduchý, ale velmi důrazný, nepříjemný fotbal. Naši hráči se dokázali soupeři v tomto ohledu překvapivě dobře vyrovnat a zápas rozhodli po krásných akcích a také dokázali potrestat chyby soupeře. Kluci se snažili „předvést“ a hráli, na to, že patří do žákovské kategorie, ve vysokém tempu a s enormním nasazením v osobních soubojích. Větší kvalitu jsme předvedli v útočné fázi, to je potěšující, ale vzhledem k věkové kategorii přirozené. Většina hráčů potvrdila svoji nominaci. Na jaře už náš tým čeká první mezinárodní konfrontace, ale přesný program je před potvrzením,“ zhodnotil Václav Černý.

  • Statistiky zápasů:

ČR „15“ – FC Viktoria Plzeň „16“ 3:3 (2:2)
Góly ČR: 12. a 47. Lhotecký, 11. Králíček.
Sestava ČR: Formáček (41. Šerák) – Havlín, Žalud, Vokřínek, Kavín – Zeronik, Kubáň, Kubart, Fulnek – Lhotecký, Králíček (50. Čejka).

ČR „15“ – 1. FK Příbram „16“ 5:1 (1:1)
Góly ČR: 42., 47., 70. a 79. Krobot, 36. Vincour.
Sestava ČR: Benada (41. Smrkovský) –  Eichler, Vincour, Gabriel, Kolář – Černý (67. Čejka), Kostka (76. Vokřínek), Švrček, Žambůrek –  Krobot,  Firbacher.

(zdroj: fotbal.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.