Galavečer Grassroots: Obhájí Černý triumf mezi staršími dorostenci?

Nedělní podvečer v žofínském paláci bude patřit už 14. Galavečeru Grassroots FAČR, na němž budou vyhlášeny ankety a nejlepší hráči s trenéry za kalendářní rok 2015 v kategoriích mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu, futsalu, ale vyhlášení se dočkají také charitativní akce související s domácí fotbalovou scénou.

Galavečer Grassroots v hráčských a trenérských anketách nabídne celkem 12 kategorií, oproti minulým ročníkům tentokrát nebude vyhlášena nejlepší fotbalistka roku. Ta bude nově představena až 21. března v rámci vyhlášení ankety Fotbalista roku. Nejlepší hráčka vzejde z nominovaného tria Petra Divišová, Lucie Martínková, loňská vítězka, a Kateřina Svitková.

V prestižní anketě o nejlepšího staršího dorostence podruhé za sebou může usednout na pomyslný trůn Václav Černý z Ajaxu Amsterodam, který na dálku soupeří s Davidem Březinou z pražské Sparty a Janem Kuchtou z pražské Slavie.

Kdyby Černý zvítězil i nyní, měl by na svém kontě po dvou triumfech mezi mladšími i staršími dorostenci, což zatím dokázal jen Dominik Mašek, další odchovanec z příbramské líhně.

Také mezi mladšími dorostenci může být znám podruhé za sebou stejný vítěz: loňský triumf totiž obhajuje Michal Sadílek, další krajánek z nizozemské soutěže a záložník PSV Eindhoven. Stejně jako loni je mezi elitní trojkou také Christian Frýdek ze Sparty a poprvé se o vítězství uchází také Antonín Růsek ze Zbrojovky Brno.

Stejně tak budou dekorovány i nejlepší mladé fotbalistky: ocenění se zcela určitě dočká 1. FC Slovácko, z jehož líhně se nyní rekrutují všechny aspirantky na vítězství: Michaela Dubcová, Kamila Dubcová a Eliška Janíková.

Michal Seidler potřetí v kariéře útočí na vítězství mezi futsalisty, konkurenci mu letos vytvářejí parťáci z reprezentačního výběru: Lukáš Rešetár a brankář Libor Gerčák. Dokonce podesáté v kariéře může slavit vítězství v anketě o nejlepšího futsalového trenéra kouč národního týmu Tomáš Neumann, který nyní soupeří s Vlastimilem Bartoškem a Markem Kopeckým.

Galavečer Grassroots přinese také ocenění pro nejlepší fotbalové trenéry v žákovské a dorostenecké kategorii, stejně jako v té ženské. V ní je trio kandidátů na vítězství stejné jako před rokem: lodivod reprezentace Stanislav Krejčík, loňský vítěz Anton Mišovec ze Slavie a Petr Vlachovský z 1. FC Slovácko.

14. Galavečer Grassroots začne v neděli v 17:00, moderátorem je Ondřej Lípa.

(zdroj: fotbal.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.